Karaiby

Zapraszamy na niezapomniany Rejs po Karaibach!
Złap w żagle pomyślne wiatry na nowy sezon!

Południowe wyspy Karaibów to bez wątpienia najpiękniejsza czę Cheap Jerseys free shippingtego archipelagu, który żeglarze nazywają „Sailing paradise”.
Zamiast myśleć o grubości zimowej czapki, będziesz zastanawiać się nad kolorem stroju kąpielowego i nad tym, czy dzisiaj zjesz na obiad świeżo złowionego tuńczyka, czy raczej grillowaną langustę?
Sport Sailing organizuje co roku wyjazdy. Rejs trwa od 12 do 14 dni, a żeglujemy na luksusowych katamaranach.

Na Karaibach od listopada do marca panuje idealna słoneczna pogoda, temperatura powietrza 25-30C, wody 27-31oC. W tym okresie nie ma już zagrożenia huraganowego, a stały 24h pasatowy wiatr NE (15-25 węzłów, 4-5 w skali Beauforta) stwarza idealne warunki do
żeglowania oraz gwarantuje świetne samopoczucie (nie ma efektu zaduchu i dużej wilgotności).

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

ATRAKCJE:

Każda karaibska wyspa to inny świat. Odwiedzimy te zamieszkałe przez najbogatszych ludzi świata, jak Mustique oraz te bezludne jak Tobago Cays – pełne koralowego piasku i dzikich zwierząt.
Nieprzypadkowo kręcono tu najwięcej scen znanych nam z „Piratów z Karaibów” – spędzimy niejedną noc w miejscach, gdzie balował kpt. Jack Sparrow.
* Nurkowanie
Szmaragdowa, przezroczysta i ciepła woda, pełna ryb i żółwi sprawia, że nie chce się z niej wychodzić. Na jachcie jest sprzęt do nurkowania (ABC = maska, rurka, płetwy).
To również idealne miejsce do nurkowania profesjonalnego z butlą (dla chętnych organizujemy podwodne wycieczki z miejscowym przewodnikiem).
* Przyroda
Karaiby to również wyspy pełne przepięknej, tropikalnej zieleni, z bujnymi lasami, czynnymi wulkanami, wodospadami i ciekawymi miastami. Podczas rejsu nie zabraknie czasu na zwiedzanie wysp, na wyprawy w głąb dżungli czy długie nocne imprezy przy rytmicznej
kreolskiej muzyce (reggae, calypso) – granej na żywo.
* Kuchnia
Wspaniała kuchnia, owoce morza i świeże ryby to właśnie to, co czeka na nas każdego dnia. Ceny w restauracjach są podobne do naszych, można korzystać z ekskluzywnych lokali lub miejscowych barów.

PROPONOWANA TRASA REJSU
Martynika (Le Marin) › St. Lucia (Marigot Bay) › St. Vincent (Wallilabou Bay, Kingston, Blue
Lagoon) › Grenadyny (Bequia, Mayreau, Tobago Cays, Union Island, Palm Island, Mustique,
Canouan)  St. Vincent St. Lucia (Rodney Bay) Martynika.

Ostateczna trasa rejsu zaleźć będzie od warunków atmosferycznych, sprawności jachtu, możliwości eksploatacyjnych i decyzji skippera.
Każdy uczestnik dostaje od kapitana opinię z rejsu z poświadczeniem przebytych mil i godzin.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz