BAZA NAD ZALEWEM ZEGRZYŃSKIM

W SZKOLE SPORT SAILING NAD ZALEWEM ZEGRZYŃSKIM MOŻNA UZYSKAĆ BEZ UCIĄŻLIWYCH FORMALNOŚCI MIEDZYNARODOWĄ LICENCJĘ VDWS INTERNATIONAL NA KATAMARANY I JACHTY JEDNOKADŁUBOWE . LICENCJA TA UZNAWANA JEST WE WSZYSTKICH OŚRODKACH SPORTÓW WODNYCH NA CAŁYM ŚWIECIE !

Zajęcia odbywają się w formie lekcji indywidualnych wg.cennika, dla jednej lub 2 osób na katamaranach, oraz w załogach trzy- i czteroosobowych na łodziach żaglowych typu Simply 19.

Szkolenie, które kładzie główny nacisk na praktykę ograniczając teorię do niezbędnego minimum, gwarantuje zdobycie niezbędnej wiedzy z zakresu jachtów żaglowych i  katamaranów. Pozwala zapoznać się z teorią żeglowania, zasadami bezpieczeństwa oraz z podstawowymi manewrami na sprzęcie. Po części teoretycznej uczestnicy testują swe umiejętności pod opieką instruktora podczas samodzielnego żeglowania. Punktem ciężkości ćwiczeń są manewry, oraz inne sytuacje wyjątkowe. Po zaliczeniu egzaminu praktycznego uczestnicy przystępują do testu pisemnego.

Po kursie podstawowym, każdy ma możliwość doskonalić swe umiejętności dalej i uczyć się żeglować w trapezie czy z genakerem/spinakerem. Dla sportowo ambitnych organizujemy treningi regatowe i wyjazdy zagraniczne, a dla żeglarzy pasjonujących się turystyką i wyprawami morskimi, rejsy zimowe na Karaibach, podczas to których zdobywane są mile i doświadczenia do dalszych stopni żeglarskich. Szkolimy na każdym poziomie zaawansowania, a nasi instruktorzy i trenerzy to utytułowani i doświadczeni zawodnicy regatowi ze śródlądzia i morza.

W kursie może wziąć udział każdy, kto ukończył 13 rok życia. Uczestnictwo  jest na własną odpowiedzialność, odpowiedzialność cywilną za nieletnich ponoszą ich opiekunowie.

Zapisz

 • Egzamin + Licencja VDWS  / 150 zł
 • Lekcje indywidualne ( instruktor + sprzęt ):
  1 godz.-1 os.-180zł,
  2 godz.-320 zł,
  1 godz.-2 os.-240zł,
  2 h- 420zł

 

 • pianka lub trapez
  1 h 15 zł  /  2 h 25 zł
  Na miejscu istnieje możliwość zakupu ww. produktów jak i innych ubiorów i akcesorii żeglarskich.
  Kursanci otrzymują do 10% rabatu.

  *Ceny w złotych ( PLN) mogą ulec zmianie.